A gyomorsav ételek segítségével, azok elkészítési módjával is csökkenthető. Az olajban sült ételeket nehéz emészteni. Az áldásos burgonya is, ha olajban sül (hasábburgonya), máris ártalmassá válik. Ugyanez érvényes a tojásra (rántotta), valamint egyes – másként kíméletes – húsokra is. Ajánlott a húsokat, zöldségeket stb. párolva, főzve elkészíteni és fogyasztani. A sovány, párolt húsokhoz köretként használjunk rizst, mivel az magas fehérje- és alacsony zsírtartalommal rendelkezik.
A gyomorsav ételek által, bizonyos ételek fogyasztásával és mások elkerülésével normalizálható. Ennek érdekében kerülnünk kell a zsíros tejtermékeket, a makarónit, spagettit, a nyers hagymát, a paradicsomot, áfonyát és a citrusfélék levét. Helyettük sovány tejet és tejtermékeket, főtt burgonyát, lágy tojást és teljes kiőrlésű lisztből készült pékipari termékeket fogyasszunk.
A gyomorsav ételek, pontosabban a magas fehérje- és alacsony zsírtartalmú ételek révén is csökkenthető. Tudjuk, hogy a fehérjéket a gyomorsav bontja le. Minél több fehérje jut a gyomorba, annál több savnak “kerül munkája”, és a lebontás folyamatában a gyomorsav is semlegesítődik.
Egy másik módszer a gyomorsav ételek útján történő semlegesítésére a “tegnapi” kenyér fogyasztása. A legalább egy napot állt kenyér veszít nedvességtartalmából, így a szájüregben bőségesen átitatódik nyállal, amiről tudjuk, hogy lúgos vegyhatású. Ezáltal egyrészt könnyebben meg tudja emészteni a gyomor a táplálékot, másrészt a gyomorba kerülő nyál semlegesíti a gyomorsavat.
Lehet, hogy egyes dolgok ételek savasítanak, de tele vannak szükséges vitaminokkal. A citrom nyersen meg savas ízre, de a gyomorba érve LÚGOSÍT, méghozzá erősen. Ajánlom ezt a cikket elolvasásra.
http://www.unicafe.hu/lapozo/egy-savanyu-csodaszer-a-citrom/